Dva postupy do kraje v recitaci

Okresní kolo recitační soutěže Prachatický klíček se konalo 12. 3. 2024. Žáci z kategorie I a II recitovali v prostorách Muzea loutek a cirkusu v Prachaticích. Starší žáci se přesunuli prezentovat svůj přednes do auly prachatického gymnázia.

V porotě zasedli odborníci z řad herců a recitátorů. Přehlídky se zúčastnilo celkem 64 účinkujících ze 12 škol.

Do krajského kola poslala porota celkem 8 vystupujících. Máme radost, že mezi ně patří i naši dva žáci.

Tadeáš Dutka zvítězil v kategorii I (2. – 3. třída), Šárka Roučková vyhrála kategorii II (4. – 5. třída). Oba dva byli pochváleni za přirozenost projevu.

Tadeáš a Šárka budou naši školu reprezentovat v krajském kole. To se uskuteční 26. 4. 2024.

Dalším oceněným byl Robin Vaněk. Získal diplom za pravdivost projevu. Daniel Král obdržel diplom s doporučením k postupu do krajského kola.

Blahopřejeme! Děkujeme za reprezentaci školy. Držíme palce v kraji.

Alžběta Rückerová