Olympijský víceboj – školní sportovní projekt

V Prachaticích v ZŠ Národní se 25. 4. 2024 konalo oblastní kolo soutěže Olympijský víceboj.

Naši školu zde reprezentovala dvě družstva. Družstvo složené se žáků – Alžběta Veselá, Salma Sichingerová, Kristýna Ranglová, Eliška Eignerová, Vojtěch Zub, Jan Praizler, Ondřej Hodina a Jakub Preněk – získalo 2. místo a zároveň postup do regionálního kola poté, co ze čtyř bodovaných disciplín (hod medicinbalem, lehy – sedy, skok přes švihadlo a trojskok) obdrželo 16 251 bodů.

Druhé družstvo tvořené žáky – Gabriela Čermáková, Valentýna Růžičková, Adéla Rosičová, Růženka Marková, David Vácha, Vítek Vladyka, Kevin Nguyen a Vojtěch kohout – skončilo na 5. místě.

Žáci obdrželi také mnoho individuálních ocenění.

Umístění po součtu bodovaných disciplín:

🥇 1. místo Jan Praizler – postup do regionálního kola
1. místo Eliška Eignerová – postup do regionálního kola
1. místo Adéla Rosičová – postup do regionálního kola

🥈2. místo Ondřej Hodina – postup do regionálního kola
2. místo Tomáš Hošek – postup do regionálního kola

🥉3. místo Alžběta Veselá
3. místo Jan Koška

4. místo Jakub Preněk
4. místo Karel Grabmüller
4. místo Salma Sichingerová

5. místo Vítek Vladyka

6. místo  David Vácha

7. místo Vojtěch Kohout

8. místo Valentýna Růžičková
8. místo Vojtěch Zub

9. místo Kristýna Ranglová
9. místo Gabriela Čermáková

10. místo Růžena Marková
10. místo Kevin Nguyen

11. místo Luisa Preslová

Děkujeme žákům za účast, blahopřejeme k umístění a budeme fandit týmu na 2. místě a také jednotlivcům umístěným na 1. a 2. místě 14. května na regionálním kole v Táboře!

ZŠ TGM Vimperk