Rodilá mluvčí v hodinách AJ

Je tomu 11 let, kdy k nám do školy poprvé zavítala Nechi Fullerton, rodilá mluvčí anglického jazyka ze Spojených států amerických. Ovšem ještě nikdy u nás nestrávila tolik času jako tentokrát. Nechi se věnovala žákům pátých až devátých tříd jednou až dvakrát týdně od poloviny března do začátku května.

Žáci měli možnost konverzovat o rozmanitých tématech od jarních svátků ve světě, přes sporty a jídlo, až po oblíbené filmy. Ve třídách panovala příjemná atmosféra a bylo hezky vidět, jak někteří postupně sbírali odvahu, aby se do hovoru s rodilou mluvčí vůbec pustili. A nakonec si to užili snad úplně všichni! Nechi se loučila spokojená s výkonem dětí a s příslibem spolupráce i v dalším školním roce, pokud okolnosti dovolí.

Od nás Nechi zaslouží velké poděkování za trpělivost a nasazení ,s jakými se věnovala našim žákům.Žáci sami pak zaslouží pochvalu za velký podíl na tom, že se k nám Nechi ráda vrací!

Michaela Donnelly