Svět kolem nás – Indonésie

V pátek 3. května 2024 proběhla pro žáky 2. stupně ZŠ TGM v sále MěKS další část projektu Svět kolem nás, tentokrát o Indonésii.

Úvodní slovo sympatického moderátora a cestovatele navodilo příjemnou atmosféru a otevřelo bránu do Indonésie. Atraktivní snímky této části Země přiblížily polohu, ale také historii, osidlování či hrdiny. Seznámení se současností včetně fauny a flór bylo velmi poutavé a profesionálně zpracované. Neobvyklost života místních lidí, jejich kultury i rituálů bylo pro mládež velmi citlivě zpracováno. Velmi jsme ocenili i kombinaci mluveného slova ve filmu a živého komentáře z pódia.

Způsob zpracování a prezentace dokumentu bylo umně přizpůsobeno současným žákům a studentům.

Dagmar Rückerová