AKTUALITY

Divadelní představení Go Back for Murder od Agathy Christie

Detektivní komedii Go Back for Murder od Agathy Christie si pro žáky škol nastudovali herci z Divadla J. K. Tyla v Plzni. Třídy 7.A a 9.B zmiňované dílo zhlédly 16. 5. 2024. Děj představení čerpá z divadelní adaptace knihy Pět malých prasátek. Detektivka začíná popravou Caroliny, která je odsouzena za vraždu svého manžela Amyase. Před smrtí ale zanechá dopis své dceři Carle, v němž píše, že je nevinná. Carla si má přečíst dopis ve 21 letech. Poté, co tak učiní, snaží se očistit jméno své matky tím, že pozve na sídlo Adelbury, kde k vraždě mělo před 16 lety dojít, známého detektiva Hercula Poirota a pomocí něho se vrací do historie. Zvou na sídlo postupně všechny svědky tragické události, od nichž si nechávají znovu vyprávět vše, co si pamatovali. Do sídla tak po letech přijíždí bratři Philip a Meredith Blakeovi, Miss Williamsová, Angela Warrenová, Lady Melkshamová. Najevo vychází nové skutečnosti, které ukáží na úplně jiného vraha.

Divadlo bylo po všech stránkách velmi povedené. Líbila se nám dramaturgie, režie, herecké výkony, scéna, světelný design, hudební doprovod. Po skončení představení celý sál dlouho tleskal.

 

Alžběta Rückerová a třída 7.A