Projekt mediální a environmentální výchova

18.6.2024 si žáci 8.A a 8.B připravili pro své mladší spolužáky dvě hodiny plné zajímavých aktivit. Žáci pátých tříd byli rozděleni do skupin a postupně obcházeli stanoviště na školním pozemku, kde na ně čekali osmáci s nejrůznějšími úkoly. Žáci například hádali poslepu přírodniny ze Šumavska, třídili odpad do správných popelnic, vyzkoušeli si správnou komunikaci na sociálních sítích a dozvěděli se užitečné informace o kyberšikaně. Všechny aktivity byly zaměřené na environmentální a mediální výchovu.

Počasí nám přálo a žáci si užili dvě hodiny spolupráce různých věkových skupin. Osmáci zjistili, že ne vždy je lehké zadávat a vysvětlovat úkoly a vyzkoušeli si práci lektorů na vlastní kůži. Mladším žákům se aktivity velice líbily a spolupráci si velice pochvalovali. Tímto bych chtěla poděkovat všem žákům z osmých tříd za vzornou přípravu a spolupráci.

Kateřina Koutová