Den branné přípravy

Na úterý 10. 9. 2024 připadl Světový den první pomoci a my jsme ho oslavili s žáky 1. stupně účastí na DNI BRANNÉ PŘÍPRAVY v parku u Volyňky, který pořádal již poněkolikáté Český červený kříž Prachatice. I přes občasný déšť bylo co k vidění a žáci se dozvěděli opravdu zajímavé informace. Na místě byly složky IZS, ukázky první pomoci od ČČK, horská služba a ukázky výcviku záchranářských psů.

Žáci si prohlédli hasičskou a policejní techniku i s výkladem, s horskou službou si zopakovali všechna česká pohoří a získali přehled o tom, jak pracují a jak se cvičí záchranářští psi. Prakticky si mohli vyzkoušet první pomoc na různých typech zranění, která se mohou běžně stát a mohli si třeba složit i velké puzzle.

Děkujeme všem složkám IZS a ČČK Prachatice za organizaci a těšíme se na příští rok.

Za 1. stupeň Mgr. Jana Hlinková