Kouzelné knoflíky

První stupeň na výstavě Kouzelné knoflíky

Začátek školního roku nám zpestřila výstava v galerii Městské knihovny – krásou knoflíkových obrazů paní Bílkové se postupně přišli potěšit žáci 1. – 5. ročníků. Knoflíkové tapiserie vznikly díky nashromážděnému textilu, odstřižkům látek, barevným nitím, přízím a krajkám. Množství zpracovaných témat a pestrost využití materiálu byla dech beroucí.

Inspirace knoflíky nás doprovodila až do školy. Některé děti malovaly kouzelné prázdninové knoflíky, do kterých ukryly největší zážitky z léta. Jiné děti se chopily skutečných knoflíků a naučily se je přišívat. V plánu máme ještě knoflíkové mozaiky. Láska paní Bílkové k hledání nového způsobu využití pro staré předměty v nás bude doznívat ještě dlouhou dobu.

Lenka Kohoutová a Petra Malíková