AKTUALITY

Soumarský Most a 5. B

Ve čtvrtek 18. 6. čekal naši třídu 5. B závěrečný školní výlet. Naší cílovou stanicí byl po téměř hodinové cestě vlakem Soumarský Most. Pro založení tábora jsme si vybrali krásné místo v meandru řeky Vltavy. Samotný tábor jsme postavili poměrně rychle a poté jsme se mohli pustit do plánovaných aktivit. Ty nám málem zhatila nečekaná průtrž mračen. Děti se však místo schovávání rozhodly využít tropický déšť naplno a předvedly spontánní „tanec v dešti“. Když se počasí uklidnilo, absolvovali jsme stezku rašeliništěm a navštívili objekt lehkého opevnění. Po návratu do kempu jsme zregenerovali síly několika hodinami koupání ve Vltavě. Závěr dne patřil společnému opékání buřtů a dalších pochutin za svitu měsíce.

Druhý den jsme zahájili túrou po cyklostezkách směrem do Lenory. Zde následovalo další koupání u přírodou vytvořeného ostrova. Poté jsme se přesunuli přímo do obce Lenora, kterou jsme důkladně prozkoumali. Na místní louce jsme objevili makovník gigantických rozměrů, který jsme samozřejmě museli využít jako kulisu pro společné fotografie. Cesta zpět na Soumarský Most lesem byla vzhledem k vysokým teplotám poměrně náročná, ale díky všudypřítomným korýtkům s pitnou vodou jsme si ji nakonec docela užili. Po návratu do tábořiště následovalo poslední koupání a poté cesta domů. Malou kaňkou na jinak velmi vydařeném výletu byla nemožnost zapůjčení loděk, protože hladina řeky nedosahovala požadované úrovně. Děti si zaslouží pochvalu za zodpovědné chování po celou dobu výletu. A pokud vše vyjde, příští rok to zase posuneme o úroveň výš.

David Pek