Exkurze ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou

V úterý 21. června 2022 navštívili žáci 2. A a B Zoologickou zahradu Ohrada v Hluboké nad Vltavou. Počasí výletu přálo a včasný příjezd zajistil, že téměř všechna zvířátka byla k vidění ve svých výbězích, protože právě probíhala doba krmení. A tak se děti mohly potěšit pohledem na malá klokáňátka, která vykukovala mamince klokanici z vaku, na krmící se sviště, odrostlá vlčata hrající si ve výběhu, elegantní pelikány a na mnoho dalších obyvatel hlubocké ZOO.

Téměř celodenní exkurze byla pro děti dozajista zážitkem a odnesly si z něj mnoho nového. Informační cedule u jednotlivých expozic otestovaly jejich čtenářskou gramotnost a obohatily je o nové přírodovědné znalosti, práce s plánkem ZOO procvičila orientaci podle mapy a při nákupu sladkostí a dárkových předmětů si vyzkoušely finanční gramotnost v praxi. Pro některé děti byla největším zážitkem možnost jít do výběhu ke kozám domácím – holandským zakrslým a krmit je z ruky. Všichni zúčastnění ohodnotili výlet na výbornou a ZOO Ohrada v Hluboké nad Vltavou jistě opět rádi navštíví.

Martina Mondlová