Ukliďme Česko – den první – úterý

V úterý 22. 10. 2024 se žáci 1. – 4. tříd zapojili do celorepublikové dobrovolnické akce „Ukliďme Česko“. Město Vimperk poskytlo pro děti igelitové pytle na odpadky a gumové rukavice. Prvňáci se vydali směrem na Klášterec, druháci sbírali odpadky u zahrádkářské kolonie a v přilehlém lese, třetí třídy se vydaly k vysílači na Vodníku a čtvrté třídy se rozdělily. Dvě třídy čistily okolí podél Volyňky směrem k ČOV a poslední třída čtvrťáků se vydala podél Pravětínského potoka do Pravětína. Ač by se zdálo, že v okolí města a v lese najdeme především houby a jiné lesní plody, nálezy byly různé. Od igelitových sáčků, plastových i skleněných lahví, plechovek od nápojů, starých hrnců, bandasky na mléko, pneumatik, kolečkového křesla, vědra, tenisky až po nález předmětu, se kterým si třeťáci nevěděli rady. Zavolali raději Policii ČR, aby nalezený předmět identifikovali. Naštěstí nešlo o starý vojenský materiál, ale pro děti to byl úklid s detektivní zápletkou.

Nalezené předměty jsme umístili na svozová místa, odkud si je Městské služby Vimperk vyzvednou.

Všechny děti si zaslouží velkou pochvalu a určitě si odnesly i hřejivý pocit, že dokázaly přispět ke zlepšení životního prostředí.

V pátek budou v akci pokračovat žáci pátých až devátých tříd.

třídní učitelky 1. stupně