Žáci ZŠ TGM na radnici

Děti z IV. B navštívily ve čtvrtek 2. 5. 2019 radnici ve Vimperku. Vedoucí odboru vnitřních věcí paní Ing. Jana Schererová se ujala role našeho průvodce. Nejdříve nás zavedla za paní starostkou, která dětem sdělila mnoho informací, seznámila je se základy chodu a řízení města. Při besedě paní Ing. Jaroslava Martanová ochotně odpovídala dětem na zvídavé otázky. Do diskuse se žáky se zapojil i místostarosta města pan Mgr. Zdeněk Kuncl a tajemník pan Ing. Jan Tůma.

Následovala prohlídka obřadní síně a knihy vítaných občánků města, ve které si každý mohl najít své jméno a datum, kdy byl přivítán mezi občany našeho města. Návštěva Městského úřadu byla pro čtvrťáky velikým přínosem. Obohatili si a doplnili probírané učivo.

Chtěla bych poděkovat všem zúčastněným za čas, ochotu a velkou trpělivost, se kterou se nám po celou návštěvu věnovali.

Petra Hrůšová

{joomplucat:684 limit=50|columns=5}