Konec školního roku je tradičně spojen s jeho hodnocením a každoročním loučením nejstarších žáků naší školy. Školní slavnost ZŠ TGM opět nabídla divákům pestrý program plný hudby, tance a emocí.
Celou událost slavnostně zahájila a přítomné přivítala paní ředitelka Klára Švejdová, která také v průběhu slavnosti měla tu čest vyhlásit Žáka roku Daniela Krále a Nelu Čermákovou a Sportovce roku Davida Váchu, jim srdečně k těmto krásným oceněním gratulujeme.
Moderátoři Daniel Král a Šarlota Ištoková se velmi zdařile zhostili průvodního slova a provedli nás jednotlivými vystoupeními.
Jako první potěšily publikum svým zpěvem děti ze školní družiny s paní vychovatelkou Lenkou Malíkovou. A pak následovaly různé taneční kreace. Druháci s radostí vyjádřili tancem těšení se na poslední zvonění před prázdninami pod taktovkou paní učitelek Martiny Bačíkové a Jany Hlinkové. Třeťáci s paní učitelkou Dagmarou Daňkovou a Petrou Malíkovou nacvičili své vystoupení na skladbu „My jsme žáci 3. B“, kterou zdařile uvedl na flétnu žák Matyáš Krejsa. Čtvrté třídy mezi diváky přinesly energii afrických rytmů „Waka Waka“ pod vedením učitelek Petry Hrůšové a Hříbalové. Ve stejném rytmu své taneční vystoupení představili i páťáci třídního učitele Michaela Hrdého. A další taneček předvedly osmačky ze třídy paní učitelky Vladislavy Lehečkové.
Jedním z nejsilnějších momentů bylo společné vystoupení nejmladších a nejstarších spolužáků. Žáci prvních a devátých tříd předvedli ukázku školní soudržnosti, která symbolicky propojila i naše školní motto o „společném příběhu“. Jejich milé vystoupení pod názvem „Dobře končí každý příběh“ nacvičily paní učitelky Lenka Kohoutová, Martina Vondráčková, Jana Hudečková a Lenka Lišková.
K novému mottu „Společně rosteme v jeden příběh“ paní starostka Jaroslava Martanová na pódiu pokřtila nové logo školy.
Závěr slavnosti patřil deváťákům. Třída 9. A s paní učitelkou Janou Hudečkovou tancem na rozloučenou potěšila milovníky hitů z muzikálu Mamma Mia, zatímco třída 9. B paní učitelky Lenky Liškové vsadila na legendární Beat It Michaela Jacksona. Slzy dojetí se dostavily při samotném loučení jednotlivých tříd se školou, se spolužáky a s učiteli, se kterými se potkaly na své cestě k základnímu vzdělání. Dojemnou atmosféru vtipně a s lehkostí oživila Šarlota originálním improvizovaným závěrečným proslovem.
Děkujeme Radě rodičů za připravené výborné sladké či slané pochutiny, MěKS Vimperk za ozvučení, divákům za hojnou účast a krásnou atmosféru a všem, kdo se podíleli na přípravách, organizaci a nacvičování zdařilých vystoupení.
Deváťákům děkujeme za krásné závěrečné projevy, kytičky a dary a přejeme jim do života jen to nejlepší, ať se jim plní jejich sny.
A všem žákům a pedagogům přejeme krásné prázdniny!
Iva Karasová






































































