AKTUALITY

Projekt o Velikonocích

Tento projekt je součástí ročního  projektu 1/9, ve kterém žáci devátých tříd při různých příležitostech spolupracují se žáky 1. tříd. Nejmladší a nejstarší žáci školy  se znají již od května 2011, kdy proběhlo  slavnostní pasování přijatých dětí pro školní rok 2011/2012.

Letos  před velikonočními prázdninami obě deváté třídy zavítaly do prvních  tříd s připraveným programem. Nejprve starší seznámili mladší s velikonočními tradicemi a symboly, poté společně ozdobili velikonoční kraslice a vyrobili košíček, v němž si kraslice odnesli domů.

Projekt, který  naplnil úterní dopolední program, si všechny třídy pochvalovaly. Žáci devátých tříd si vyzkoušeli svoje schopnosti a dovednosti  při práci s mladšími dětmi a prvňáci byli rádi, že se jim věnovali jejich nejstarší spolužáci.

Mgr. Alžběta Rückerová

Fotogalerie zde.