Přírodovědný klokan a 1. místo pro Filipa Francka

Přírodovědný klokan je soutěž určená pro žáky 8. a 9. tříd základních škol, stejně jako pro studenty tercie a kvarty osmiletého gymnázia. Jejími společnými zakladateli a organizátory jsou Přírodovědecká a Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci. Žáci, kteří se soutěže v říjnu účastnili, prokázali své znalosti v oblasti matematiky, zeměpisu, přírodopisu a také fyziky. Celkem v okrese Prachatice absolvovalo Přírodovědného klokana 136 žáků.

Těší nás, že vítězem okresního kola se stal žák 9. A Filip Francek se ziskem 66 bodů. Těsně za ním na 2. místě skončil opět žák TGM Jakub Krejčí ( 8. A), který získal 65 bodů.

Oběma chlapcům blahopřejeme, obstáli ve velké konkurenci. Děkujeme za reprezentaci školy.

ZŠ TGM Vimperk

joomplu:22215