Astronomická přednáška ve školní družině

V úterý 12. listopadu se uskutečnila pro školní družinu přednáška o astronomii s dramaturgem a moderátorem Českého rozhlasu Vladislavem Slezákem. 74 dětí ze školní družiny se aktivně zúčastnilo zajímavého vyprávění s promítáním. Poutavou formou se děti seznámily s poznatky o Sluneční soustavě, významu Slunce pro život na Zemi, principu jeho zatmění, o planetách a jejich pojmenovávání, problému s Plutem, o souhvězdích a systému zvířetníkového kruhu. Na závěr všechny potěšila pohádka o planetě z doby ledové. Děkujeme panu Slezákovi za perfektně odborně připravenou přednášku, která byla citlivě podána tak, že se děti na celou dobu plně ponořily do vzrušujícího světa astronomické vědy. Vladislav Slezák – slovesný dramaturg, moderátor, spisovatel, provozovatel středočeské Hvězdárny Žebrák. Jeho životním mottem je „Vše, co člověk dělá, ho musí bavit.“

Za ŠD Lenka Malíková