Pasování budoucích prvňáčků ZŠ TGM ( text + foto)

Pasování budoucích žáků 1. ročníku představuje finále projektu Škola nanečisto. Tentokrát jsme z důvodu protiepidemických opatření a také vzhledem k vysokému počtu zapsaných žáků zvolili jiný způsob organizace této slavnostní akce. Pasování proběhlo pro každou mateřskou školu zvlášť dne 16. června, prostor poskytlo Městské kulturní středisko Vimperk a patří mu za to poděkování. Při příchodu do sálu zhlédli rodiče se svými dětmi fotografie z předcházejících dvou akcí projektu, které zpracovala paní učitelka Daňková, pasováním provázela Iva Karasová, zástupkyně ředitelky.

Zahájení pasování patřilo tentokrát videu, jež v obou prvních třídách natočila Alžběta Rückerová. Třídní učitelky Lenka Kohoutová a Martina Mondlová připravily se svými žáky hodiny matematiky a českého jazyka, při nichž děti ukázaly, jak v hodinách pracují a co navzdory náročné výuce na dálku už umí. Na jejich zvládnutí učiva mají velký podíl rodiče, jejich trpělivost, spolupráce s vyučujícími i přijetí zodpovědnosti za vzdělávání svých dětí. Mnohokrát jim děkujeme. Video bylo doplněno hodinou tělesné výchovy v tělocvičně i ve venkovním prostoru dětského hřiště pod vedením paní učitelky Hrůšové.

V 15.30 hodin byly pasovány děti z mateřské školy 1. máje a doprovodili je rodiče, popř. další členové rodiny. Žáci obdrželi buton s logem školy, pamětní list, knížku a dárek vyrobený ve školní družině. Pasování navštívila paní ředitelka Irena Helmová v doprovodu paní učitelky Dutkové, obě žákům popřály úspěšné zahájení školní docházky a rodičům poděkovaly za spolupráci.

V 17.00 hodin bylo zahájeno pasování dětí z mateřské školy Klostermannova. Pozdravit děti přišla také paní ředitelka Zdeňka Gálová a popřála jim hodně úspěchů při školní práci.

Na závěr pasování představila ředitelka ZŠ TGM Vimperk vyučující, které by měly v novém školním roce převzít výuku ve třech prvních třídách. Paní učitelky přítomným sdělily několik informací, které se týkaly organizace výuky v 1. ročníku, školní družiny, školní jídelny i organizace prvního školního dne.

Děkujeme rodičům, že přijali naše pozvání k slavnostnímu pasování, děkujeme jim za důvěru, již vyjádřili zapsáním svých dětí k povinné školní docházce do naší školy a všem přejeme pevné zdraví, příjemné letní měsíce a šťastné zahájení školního roku.

Dagmar Rückerová