AKTUALITY

Jak jsme přebírali cenu za krajské kolo soutěže Mladý chemik

V úterý dne 23. června 2021 se na Střední škole obchodní v Českých Budějovicích uskutečnilo slavnostní předávání cen za soutěž Mladý chemik. Oceněno bylo pět nejlepších žáků kraje a mezi nimi na prvním místě žák naší školy Adam Bartůšek ze třídy 9. B. Adam získal zajímavé a hodnotné ceny. Oceněni byli i učitelé, a tak máme ve škole 15 nových periodických tabulek prvků a stopky. Adam se probojoval z krajského kola do celorepublikového finále mezi 38 nejlepších chemiků základních škol z celé ČR a obsadil krásné 16. místo. Poslední část soutěže proběhla v online prostředí. Obsahovala záludné otázky z celého chemického spektra, rovnice i výpočty. Adam se ale nezalekl a poctivě se prokousal až k čestnému uznání a finanční odměně. Gratulujeme a přejeme plno dalších (ne)chemických úspěchů.

Pavla Nováková